2018. 11. 20.

Martin Koch

Az elmúlt napok hidegebb és immáron havasabb időjárása rádöbbentett arra, hogy visszavonhatatlanul itt a tél. Ez egyet jelent a téli sportok megjelenésével is, elkezdődött a sí- és korcsolya szezon. Igaz sem síelni és sem korcsolyázni nem tudok, de annál inkább figyelemmel kísérem a sporteseményeket.
Martin Koch már nem mai gyerek a szakmában, 1999-ben kezdte meg pályafutását a síugrók között, s vált az évek során az osztrákok egyik kiemelkedő versenyzőjévé. Sírepülésben az egyik legjobb volt, síugróként pedig 2012 márciusában nyert először nagysáncon.
Három olimpián vett részt, több, mint 300 világkupa-versenyen indult és ki tudja hányszor ugrott le a sáncról pályafutása során. Az eredmény: egy olimpiai arany, 23x állhatott dobogóra és 5x a pódium legmagasabb fokára, sírepülésben pedig hat arany, egy ezüst és egy bronz éremmel büszkélkedhet. Azt hiszem, ezzel mindenki elégedett lenne.